Uudised

Facebook
A A A

Läänlaste edu ja ebõnn Varbola rahvarallil

Läänlaste edu ja ebaõnn Varbola rahvarallil.

Laupäeval 9 septembril toimus siis järjekordne rahvaralli etapp mis oli järjekorras 4 ja võistluskeskus asus Märjamaa vallas Varbolas. Kiiruskatsed olid Märjamaa,Rapla ja Raiküla vallas. Juba radu ehitades reedel oli selge,et võistlus tuleb raske nii raja poolest kui ka ilma poolest,sest ilm midagi head ei lubanud ja nii oligi,et võistlus toimus pidevas vihmasajus. Registreerus võistlusele 80 meeskonda,kellest erinevatel põhjustel tuli kohale 73,kellest läänlasi oli 7 meeskonda neljas erinevas võistlusklassis. Meie võistlejatest olid stardis J-16 klassis Eerik Pank/Raimo Lillemets kes päeva lõpuks saavutasid oma klassi 3 koha ja oma esimesi rallisid tegevad meeskonnad Marcus-Indrek Simmer/Indrek Simmer ja Cärolyn Soidla/Rauno Uustalu. Marcusel õnnestus päeva lõpus võtta oma klassi 2 koht.Cärolyn ja Rauno olid päris heas hoos ja olid poodiumis kinni,kuni 9 kiiruskastel otsustas auto seisma jääda ja mitte enam käivituda,elektroonika viga. SU klassis oli meie meeskondi 3 stardis,Andres Kruusma/Kerli Neljas olid oma ühisel esimesel stardil aga paraku peale 3 kiiruskatset tuli tehnilistel põhjustel katkestada,kuni sinnamaani sõideti oma klassi keskmisi aegasid. Klassi asus kohe algusest juhtima meie teine meeskond Egert Jakobi/Bruno Jakobi kuni 9 kiiruskatseni,kui nende edu lähima jälitaja eest oli juba 30 sekundit,tuli ühes trampliinis legendi viga ja liiga suure hooga minnes oli tagajärjeks KATUS ,sõitjatega on kõik korras aga auto vajab parasjagu tööd. Kolmas meie meeskond Martin Jaanus/Martin Tamm näitasid ka kohe päeva algusest alates 1,2 ja 3 koha aegasid ning olid esikolmikus ning kuna kõik sujus ja mõni puu tahtis mõne katse peal autoga kontakti otsida,kuid suudeti vigu vältida ja päeva lõpuks Märjamaa meeste vahel 2 kohale platseeruti kaotades esikohale 26 sekundit. 2WD-v klassis oli stardis Rauno Ollema/Kristjan Must,kes päeva lõpus kaotasid 3 koha ainult 6 sekundiga. 2WD-S klassis oli stardis Marko Kukuškin/Marek Tarvis ja kuna Tapal oli tehniline katkestamine siis mindi kindlalt võidu mõttega,mis väga pingelises ja tihedas heitluses Kaspar Kasariga lõpus ka õnnestus.
Tulemused leiate siit lehelt: http://autosport.ee/rallyreg/index.php?page=41&race_id=385&
Nüüd on sõitjatel aega autosid remontida ja 30 septembril sõidetakse 5 etapp juba Läänemaal Risti-Kuijõe kandis,kui korraldaja klubi on Kiired ja Õlised Selts. Registreerimine juba käib: http://autosport.ee/rallyreg/index.php?page=27&race_id=386&
Peale seda on veel jäänud üks öine rahvaralli,sellises versioonis pole alates 2005 aastast võistlust tehtud ja see võistlus toimub 21 oktoobril vastu 22 oktoobrit ka Läänemaal,millega tõmmatakse rahvaralli hooajale punkt alla.
Sprindi sarjad saavad lõpu Vasalemma sprindiga 28 oktoobril.