Facebook
A A A

Kiltsi rahvasprint

Laupäeval toimus Kiltsis avalöök Lääne regiooni MV arvestuses

Käesolev 2018 aasta hooaeg on oma algusega veninud ja seda sellest ,et sõitjatel oli leige huvi võistelda,nii jäi uue hooaja kaks esimest etappi võistlejate vähese osaluse pärast ära.Kolmas võistlus mille viisime märtsi alguses Kiltsist üle merele lükkus edasi,kuna ööga tuli vesi vallide vahele ja nii toimuski võistlus Kiltsis.Ilm tegi paraja vingerpussi,kui nädal tagasi oli lennuväli juba peaaegu puhas,siis vahepeal sadanud lumi tegi võistlus Monte Carlolikuks.Registreerus pea 60 võistlejat aga haigus võttis mõned ja nii oli stardis natuke üle 50-ne.Läänlasi oli 12.Koju jõtsime parasjagu poodiumi kohti.Veteranide klassis võtsid mõõtu Hillar Kruusma ja Toomas Lemberg,kui talvel oli jääl võitmatu Toomas siis siin pani oma paremuse kõigis voorudes maksma Hillar Kruusma ja vastavalt nii nad lõpetasid Hillar 1 ja Toomas 2. J-16 klassis oli stardis Cärolyn Soidla ja ta andis poistel lahingu ning oli ka päris paar äraevat momenti aga kiirus hakkab tulema,kuue osaleja seas oli Cärolyn lõpuks 5-s. Naiste klassis oli üle pika aja stardis Britta Põldäär,ta sõitis talle võõra tagsillaveolise BMW-ga ja jäi küll viimaseks aga oli ikka rahul,et käsi sai soojas hoida. SU klassis oli meilt Egert Jakobi ja Martin Jaanus,selles klassis selgus võitja peale viimast vooru,sest igas voorus oli erinev võitja ja nii oli lõpuks võitja Egert Jakobi.Martin Jaanus sõitis asendusautoga millel on 1500 mootor ja oli esimese voorus omalegi üllatuslikult 3 kohal aga siis läks rada puhtamaks ja võimsamad mootorid tegid oma töö ära,kokkuvõttes tubli 5 koht.2WD-V klassis oli ka põnevust terve võistluse aeg ning lõpuks väljus võitjana läänlane Keven Serbin. 2WD-S klassis oli võitja selgitamine jälle viimases voorus,sest peale 2 vooru oli kolmel mehel võrdselt punkte Eero Labotkin,Marko Kukuškin ja Patrick Madar.Selline lõpuks ka järjestus oli,Kuku ütles,et ei leidnud kuidagi seda pidamist sellel korral aga lubas Haapsalus anda kõik et võit koju jätta.4WD oli läänlasi esindamas Kaido Saul ja tema platseerus 6 kohal.2WD-sport klassis oli kohale tulnud 3 võistlejat aga kuna Eero Brecher lõhkus oma auto juba esimeses voorus,siis jäi võitja selgitada Kalle Kruusma ja Andres Kruusma vahel.Võistlus läks ka selles klassis viimase vooru peale.Esimeses voorus eksis Kalle ning Andres võttis vooru võidu alla sekundilise eduga,teises voorus läksid mõlemad püüdma ja nii tulid mõlemal sisse sõiduvead ja võitjana väljus Kalle seekord sekundilise eduga.Nii mindi viimasele voorule vastu seisus,kus kiirem 3 voorus on ka etapi võitja ja selle vooru võitis Kalle Kruusma kindla 5 sekundilise eduga.
Jõrgmine võistlus Läänemaal toimub 14 aprill Haapsalu linna tänavatel ja see võistlus kuulub ka kõikidesse käimasolevatesse sarjadesse.