Uudised

Facebook
A A A

Edukas nädalavahetus

Läänemaa autosportlastele edukas nädalavahetus. Mõlemalt päevalt koju poodiumid.

Peale pikemat pausi, mis oli natuke üle kuu olid autosportlased taas rajal ja sellel korral siis laupäeval Saaremaal ja kes veel viitsis siis pühapäeval Laitses.
Saaremaale oli reganud 80 sõitjat ja neist Läänlasi oli 11. Olime esindatud 10 võistlusklassist 6-s ja meie lootused poodiumid koju tuua igast klassist olid täiesti reaalsed aga nagu ikka on autosport tehnikasport,kus juhtub igasuguseid asju.
Alustame siis stardijärjekorras. Sportklassis oli stardis Saaremaa poiss Rasmus Uustulnd oma uue Peugeot 208 R2-ga ja meie läänlased Kalle Kruusma ja Andres Kruusma astusid temale vastu VAZ 2105-ga. Andresel oli see esimene start kruusal sportautoga ja kuna ka käsi oli peale õmblusi natuke haige siis võib ta oma tulemusega rahule jääda, ta suutis edestada ühes voorus isegi Kallet. Kokkuvõttes jäid nad selgelt esiveolisele alla ja olid vastavalt Kalle 2 ja Andres 3. J-16 klassis olid stardis Marcus-Indrek Simmer, kellel on olnud tehnilisi probleeme ja sellel korral suutis ta need alistada ning saavutada korralik 2 koht. Cärolyn Soidla sõitis selle võistlusel tagaveolisel Lada tüüpi autol ja oli tänu kõrval istunud Gert Virvese õpetustele oma sõiduga rahul ning lõpuks 4-s. J-18 klassis oli stardis Virgo Šuman, kes tänu puhtale sõidule saavutas omas vanuseklassis 2 koha. 2WD-V klassis olid stardis Rutmar Raidma ja Karel Šuman. Rutmar on terver hooaja näidanud head minekut ja oli kindlasti üks poodiumi nõudja aga sellel korral vedas alt tehnika ja tuli leppida 5 kohaga, kohe tema taga 6-s oli Karel Šuman. 2WD-S klassis oli rajal läänlased Marko Kukuškin ja Valmar Gilden. Valmari algus oli hea niikaua kuni selgus ,et oli saanud karistuse esimesest voorus, mis kukutas ta 8–ks ja lõpuks päeva kokkuvõttes suutis ta ennast sõita 6-le kohale. Kukuškin aga kemples seal Saarlastega, kes osutasid seekord koduseinte toel head kiirust aga Marko võttis viimases voorus hea sõiduga kindla võidu oma klassis. 4WD klassis oli peale Vasalemma sprindil tehtud katust uuesti stardis Kaido Saul oma uue Subaruga, millel harjumatu parempoolne rool. Esimese sõidu kohta kindlalt finišis, küll viimane aga endaga rahul.
Pühapäeval toimus Laitse Rallipargis ka võistlus ja osa võistlejaid käisid seal veel kütt soojendamas ning päeva lõpuks võivad läänlased rahul olla. Esiveos saavutas esikoha Jako Allika, tagaveos oli esimene Marko Kukuškin, neliveos oli esmene Rene Puda ja teine Rain Polberg.
Seega kogu nädalavahetuse võib lugeda meie autosportlastele kordaläinuks. Kuu lõpus toimub Piirojal järgmine rahvasprint ja kuna hooaeg on lõpukorral siis on seisud pingelised.
Saaremaa tulemused: http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/Laimjala_080717_tulemused.pdf